T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sinop Müftülüğü

05.01.2019

Dr. Burhan İşliyen; Sabah namazında Gençlerle Buluştu

Sinop Alâeddin Camii’nde devam eden sabah Namazı bulaşmalarında Bu hafta Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen gençler ile buluştu.

Program Fatih Camii İmam hatibi Bünyamin Topcuoğlu’nun Sabah namazını kıldırıp akabinde aşrı şerif okuması ile başladı. Hacı bayram-ı veli camii imam hatibi Yunus Koçan’ın okuduğu tesbihat ve sabah zikri ve kasideler ile devam etti. Programda gençlere hitap eden Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen   gençlerin camiye alışması, bir araya gelmesi ve camilerimizin  hayatlarının merkezinde olmasını sağlamak açısından sabah namazı buluşmalarının önemli olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti. "Gençlik gerçekten insan hayatında en önemli dönemdir. Kur'an-ı Kerim'deki ifadeyle dünyaya geliyoruz zayıf ve güçsüz bir şekilde. Güçleniyoruz gençlik çağı yaşıyoruz, tekrar yaşlanarak güçsüzlük dönemine doğru ilerliyoruz ve nihayet bu dünyadan Cenab-ı Hakk'ın takdir ettiği nefes sayısını tamamladıktan sonra göçüp gidiyoruz. Genç kardeşlerimiz, hayat yolculuğunun başında. Dolaysıyla hem dünyalarını kazanmaları hem ahiretlerini kazanmaları bakımından dikkat etmeleri gereken hususların başında öncelikle dinde samimi olmalıyız. Yine tutarlı olmalıyız. Sözümüzle yapıp ettiklerimiz, içimizle dışımız her şeyimiz tutarlı olmalı. Orta yolu izlemeye çalışmalıyız, aşırılıklardan kaçmalıyız. Okul, iş hayatımızda mutlaka disiplinli olmalıyız, vakti çok iyi değerlendirmeliyiz. “dedi.

Diaynet İşleri başkan yardımcısı Burhan İşliyen’in konuşmasının akabinde İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in yaptığı duanın peşine yapılan çorba ikramı ile program sona erdi.