T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sinop Müftülüğü

04.01.2019

Dr.Burhan İşliyen Din Görevlileri İle Buluştu

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan işliyen Din Görevlileri ile buluştu.

Program İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topcuoğlu’nun Kur’an-ı kerim tilaveti ile devam etti. Programa katılanlara” Hoş geldiniz” diyen İl Müftüsü Ali Hayri Çelik sözlerine şöyle devam etti. “ İlimizde yapılan irşadi hizmetlerin ve diğer yapılan takibinin yapılarak, yapılan işlerinde başkanlık tarafından takdir edilmesi bizlerin hizmet aşkını ve ve gayretini her daim canlı  tutmaktadır. Bu vesile ile tüm görevlilerimiz adına Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Sayın Dr.Burhan İşleyen Hocamıza “hoş geldiniz safalar getirdiniz”. Diyorum” dedi.   

Din görevlilerine konuşan Diyanet İşleri Başkan yardımcısı Dr. Burhan İşliyen “Din Görevlileri bulundukları yerlerde ve her yerde insanlara doğruyu hakikati öğreten bir rehberdir.” Diyerek sözlerine şöyle devam etti. “Bu topluma, bu millete yüklenmiş çok büyük görevler var. Din görevlileri olarak da bizlere büyük iş düşüyor. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışalım, çevremizdeki insanlara ahlakımızla yaşantımızda oturuşumuzla kalkışımızla giyim tarzımızla örnek olmalıyız, bulunduğumuz çevrede elinden tutmadığımız, gönlüne girmeye çalışmadığımız, selam vermediğimiz hiç kimse kalmayana kadar gayret etmeliyiz. Herkese ulaşalım, önce ahlakımızla sonra onu teyit eden sözlerimizle Allah’ın mesajını insanlara ulaştıralım, bir kişi bizim vesilemizle Allah ile tanışırsa o bize yeter. Değerli arkadaşlar Cenabı Allah’tan hepinize hayırlı vazifeler diliyorum” dedi.

Diyanet İşleri Başkan yardımcısı Burhan İşliyen söz almak isteyen Din Görevlilerini dinlemesinin ardından program sona erdi.