T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sinop Müftülüğü

11.03.2020

Sinop’ta “Kitap Oku-Yorum” Projesi

Sinop İl Müftülüğü, din görevlilerinin okuma, okuduğunu anlama ve yorumlama kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla “Kitap Oku-Yorum” projesi başlattı.

Proje koordinatörü Din Hizmetleri Uzmanı  Nurettin Küçük’te Bir toplumun her alanda kalkınması için, topyekûn bir çalışmaya, şuurlanmaya ve yeni bir enerjiye ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyaçların giderilmesi için bu tip proje çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

Projenin İlki İl Müftü Yardımcısı Abdullah Söylemez başkanlığında  İl Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleşti. “Kitap Oku-Yorum” projesi hakkında konuşan İl Müftü Yardımcısı Abdullah Söylemez “personellerimizin kitapla olan arkadaşlıklarını daha ziyadeleştirmek için arkadaşlarımız ile birlikte böyle bir proje düzenlemeye karar verdik. Projeye katılmak için tek şart vardır. Oda görevlimizin bu projeye gönüllü olmasıdır. Projede sosyal, kültürel, edebiyat, sanat ve fikir alanlarında yazılmış kitaplardan birkaç  kitap belirlenmesi ve belirlenen kitapların  okunması ve her ay bir araya gelinerek okunan kitapların tahlilinin yapılması planlanmaktadır. Geçen aydan okunması planlanan   “Grigory Petrov’un “Beyaz Zambaklar Ülkesi” kitabının,  görevlilerimiz arasında tahlili yapıldı. Umuyorum ki bu yıl başlattığımız “Kitap Oku-Yorum” Projesine zamanla bütün görevlilerimizin katılması ve hatta görev yaptıkları yerlerde cemaatleriyle birlikte bu projeyi icra etmeleridir” dedi.

Mart ayı için okunacak Ankara Üni. İlahiyat Fak. Öğr.Görevlisi Prof. Dr. Enbiya Yıldırım’ın “Kur’an Bize Yeter Söylemi”  isimli kitabının belirlenmesinin ardından toplantı sona erdi.