05.10.2021

2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri

2021 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle 05 Ekim 2021 Salı günü İlçemiz Kalebağı Tesislerinde din görevlilerimize yönelik toplantı ve akabinde Başkanlığımız Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Mehmet  KAPUKAYA'nın katılımıyla "Cami, Din Görevlileri ve Vefa" konulu seminer programı düzenlendi. Durağan İlçe Müftüsü Ali Mustafa YILDIRIM, Sinop İl Müftüsü Mustafa DÜZGÜNEY, Boyabat Belediye Başkanı Şefik ÇAKICI ve  İlçemiz Kaymakamı Sayın Enver YILMAZ'ın da katıldığı program öncesi, sendikaların desteğiyle Din Görevlileri Derneği tarafından din görevlilerimize kahvaltı ikram edildi. 

Türk Diyanet Vakıf-Sen İl Temsilcisi Adem GÜMÜŞ, Diyanet-Sen Şube Başkanı Yaşar KÖSTEK, İlçe Müftümüz Mehmet EVİRGENTÜRK, Belediye Başkanı Şefik ÇAKICI ve İlçemiz Kaymakamı Enver YILMAZ'ın konuşmalarının ardından Müftülüğümüz personeline yönelik toplantıya geçildi. 

Daha sonra İlçemiz Bağlar Camii İmam Hatibi Resül AKPINAR'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Mustafa DÜZGÜNEY'in konuşmasının ardından Başkanlığımız Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Mehmet KAPUKAYA "Cami, Din Görevlileri ve Vefa" konulu seminer verdi. Seminer sonrası İl Müftüsü Mustafa DÜZGÜNEY, Başkanlığımız Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Mehmet KAPUKAYA'ya hediye takdim etti.