T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Ayancık Müftülüğü

14.04.2017

İlçe Müftüsü Ömer ERGÜL'den Kutlu Doğum Haftası Mesajı

17-22 NİSAN KUTLU DOĞUM HAFTASI

Ayancık İlçe Müftüsü Ömer ERGÜL “Kutlu Doğum Haftası” ile ilgili olarak açıklamada bulundu: “Gönüller sultanı sevgili Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in miladi olarak dünyayı şereflendirmelerinin 1446. ve “Kutlu Doğum Haftası”nın 29. yılını büyük bir coşku ile kutlamaktayız.                                 Kur’an-ı Kerim’in beyanı ile “Bir şahit, bir müjdeci, bir uyarıcı, Allah’ın izni ile bir davetçi ve ışık saçan bir kandil(Ahzab,33/45-46) olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz (s.a.v)’in doğumu asırlardan beri milletimiz ve bütün Müslümanlar tarafından Mevlid Kandili olarak idrak edilmekte iken 1989 yılından bu tarafa da “Kutlu Doğum Haftası” olarak kutlanmaktadır. Bu programların hepsi Hz. Peygamber’in evrensel mesajını, yüce ve örnek ahlâkını anlamak için yapılmaktadır.         

“Diyanet İşleri Başkanlığı; her yıl Kutlu Doğum Haftası için bir konuyu öne çıkartarak kutlamalara ışık tutmaktadır. 2016 yılı Kutlu Doğum Haftası’nın konusunu da   “Hz. Peygamber (s.a.v) ve Güven Toplumu” olarak ilan etmiş ve bu yılda toplumu Hz. Peygamberimiz konusunda daha etkili bir şekilde aydınlatmayı planlamıştır” dedi.                                                                      

İlçe Müftüsü Ömer ERGÜL: “İlçe Müftülüğünün 19 Nisan 2017 Çarşamba akşamı Ayancık Kültür Merkezinde Saat: 20.00’de düzenleyeceği ve İlahiyatçı-Eğitimci-Yazar Halil ATALAY’ın vereceği “Hz. Peygamber (s.a.v) ve Güven Toplumu” konulu Konferansa bütün halkımızı davet ediyorum” dedi ve Vatandaşlarımızın hepsinin Kutlu Doğum haftasını tebrik etti.